لیگ جهانی والیبال

  • ۰
  • ۰

پرینتر لیزر با کمک الکتریسیته ساکن کار می نماید . یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آوردو اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود و به شکل متن یا عکس ی که بایستی پرینت گرفته شود صفحه با نواحی حامل بار های مثبت بد تشکیل می شود

نمایندگی برادر

نمایندگی اچ پی,نمایندگی hp,نمایندگی hp در تهران

این صفحه توسط تونر که دارای پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که دارای بار بد هستند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا عکس مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ می بایست از غلتک های داغ عبور کردن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته و دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله جهت این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با هم مخلوط کنندپرینتر لیزر با کمک الکتریسیته ساکن کار می نماید .

یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آورد. یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود به شکل متن یا تصویر ی که بایستی پرینت گرفته شود یک صفحه با نواحی حامل بار های مثبت بد تشکیل می شود

این صفحه توسط تونر که دارای پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که دارای بار بد هستند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن گذشتن داده می شود تا تصویر مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ بایستی از غلتک های داغ عبور نماید تا پودر روی کاغذ سوخته و دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله برای این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با مخلوط کنند

بالا بردن عمر لپ تاب

زمانی لپتاپ وسیله تعبارات ی جهت مهندسین عالی رتبه محسوب می شد. ولی این روزها بسیاری از دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته های مهندسی رایانه قابل حمل به همراه دارند. به دانش آموزان فامیل آشنا حتی چنانچه نبرخی بیاندازیم هم تعداد بسیاری زیاد ی از آنها را می بینیم که سرشان گرم لپ تاپ است دیگر علاقه قدیم را به رایانه های رومیزی سری PC نشان نمی دهند.

اما مساله از آنجایی شروع می شود که اکثرا نمی دانیم چگونه از این همراه نسبتا گرانقیمت مواظبت کنیم در حالی که لپ تاپ به خاطر ظریف بودن و حمل شوندگی بسیار زیاد خیلی به نسبت PC بسیار زیاد بیشتر در معرض آسیب است.
برای همین امروز مورد حرف مان درباره راه هایی جهت بالا بردن عمر لپ تاپ است. در اولین قدم می بایست اشکالات کار را بفهمیم پس آنها را رفع کنیم:

تنظیمات کارخانه:
عموما در اسمارت فون ها، تنظیمات کارخانه ای (مانند روشنایی صفحه نمایش) بیشتر از آن چیزی است که هر فرد نرمالی به آن نیاز دارد. این جوری لپتاپ در نگاه اول قشنگ تر به نظر می رسد! با تنظیم کردن مجدد این میزان روشنایی به خودتان رحم می بکنید و هم به باتری لپتاپ تان و هم به خود لپتاپ!
این که می گویند که کارخانه خوب می داند چطور ی می بایست تنظیم نماید را بریزید دور! برای اکثر مردمی که تا توی رختخواب هم با رایانه کار می کنند این مسئله زیاد خیلی مهم است. خیلی بد است که تا آخرین لحظه قبل از به خواب رفتن یک نورافکن توی چشـم شما باشد!
شارژ کردن زیاد باتری:

باتری های لپ تاپ عمدتا بر این اساس تهیه و تولید می شوند که جدا از برق باشند. افراد زیاد ی را می بینیم که از لپ تاپشان به عنوان دستگاه مهم در دفتر یا خانه استفاده میکنند عموما در تمام مدتی که دارند با دستگاه کار میکنند سیم برق به این دستگاه وصل است.
بهتر است در مدت استفاده این سیم به دستگاه وصل نباشد و باطری به طور نرمال بر اثر استفاده خالی شود دوباره دستگاه را به پریز بزنید شارژ بکنید . این کار از پیری زودرس باتری پیشگیری می نماید .
گرما بالا:

دو راه جهت گرم کردن لپ تاپ وجود دارد. استفاده سنگین زیاد مدت در شارژ گذاشتن. این کار به راحتی می تواند عمر دستگاه شما را کم نماید . کلا هر نوع وسیله الکتریکی با گرمای زیاد مساله خواهد داشت.
اینکه مطمئن بشید که رایانه تان میتواند به راحتی نفس بکشد مسئله ی مهمی است. برای مثال در جایی که اصلا هوا گردش ندارد یا روی تخت قرار ندهید لپ تاپ را چون باز گرمای بالای لپ تاپ را شاهد خواهید بود.
جدیدا هم که معین است به ویژه آقایان نبایستی لپ تاپ را روی پا بگذارند. جهت این جور مواقع بهتر است یک چیزی مانند بالش مناسب بین لپ تاپ پای شما باشد.
یک وب سایت هست به آدرس coolpad.ir که کول پدهای خیلی خوب ی دارد در ایران تولید و ساخت انواع کول پدها را مهیا کرده است.
هارد اکسترنال:

نرم افزار هایی که بیشتر از آنها مصرف می بکنید در واقع همان نرم افزار هایی هستند که بیشترین اندازه رم تان را اشغال میکنند. درست است که می توانید از فلش مموری جهت یاری به رم لپ تاپ استفاده بکنید اما در کل کار بسیاری برای این بخش نمی شود کرد.
می ماند پارت مربوط به هارد رایانه که قطعه داخلی پرمصرف است ولی لزومی ندارد همیشه پر از اطلاعات باشد! خوبتر است قسمت ی از اطلاعات را روی هارد اکسترنال ذخیره بکنید . این جوری به اضافه این که لازم نیست یک لپ تاپ معمولی را به خاطر هارد بالایش به قیمت بالایی بخرید یک جور پشتیبان مستمر هم دارید.
بعد از سیلی که در گاهی از کشورهای آسیایی آمد قیمت هارد به شدت بالا رفت. ولی الان وضع کمی بهتر شده است. در ثانی باز هم یک هارد اکسترنال به اضافه این که قابلیت حمل و نقل بالایی دارد از قیمت پایینتری به نسبت هارد لپتاپ برخوردار است.
یادتان باشد پیشتیبان گیری مهم ترین اصلی است که پیشرفته ها رعایت می کنند. این جوری به لپ تاپتان کمتر فشار می آید. حتی چنانچه به من باشد می گویم درایو CD یا DVD اکسترنال هم مصرف بکنید persianbax
ماوس:

بیشترین سخت افزاری که در کنار لپ تاپ خریده می شود ماوس است. بعد از مدت شاید به trackpad خود لپتاپ برای شما عادی بشود و بتوانید به بهتر ی از آن مصرف بکنید . در این صورت خرید یک ماوس زیاد بی مفهوم به نظر می رسد.
اما به نظر من تجربه استفاده از ماوس از PC به لپ تاپ ارزش کمی دست به جیب شدن را دارد. فقط خواهشا از این ماوس های ارزانقیمتی که بعضا اشانتیون می دهند استفاده نکنید! ماوسهای بهتر ی با قیمتی زیر 50 یا حتی 25 هزار تومان در بازار هست که علاوه بـر کیفیت خیلی بالا برای مصرف سریع دقیق (برای مثال در بازی ها و کارهای گرافیکی) به سلامت ی دست به خصوص مچ دست شما توجه بسیاری دارند.
استفاده از پد لپ تاپ به مرور زمان همچنین کثیفی چرب شدن که از زیبا یی لپ تاپ شما کم می نماید باعث آسیب به سلامت شما و لپ تاپ می شود. مصرف از آن را مواقعی موکول بکنید که واقعا ماوس در دسترس نباشد.
پوشش لپتاپ:

لپ تاپ قابلیت حمل بسیار زیاد ی دارد. برای همین ممکن است هر جایی از آن استفاده کنیم و بعد از استفاده هم در هر جایی که دستمان رسید آن را قرار بدهیم.
اما پیشنهاد می کنم حتمـا از پوششی مثل کیف برای لپ تاپ مصرف بکنید . به ویژه وقتهایی که با آن کار نمی بکنید آن را درون کیف بگذارید. خراشها خط خش هایی که بدجور توی ذوق می زنند همیشه در انتظار تنبلی شما هستند !
نکته دیگری هم هست این است که نیاز نیست 50 مدل کیف لپتاپ با قیمتی بسیار زیاد خیلی بخرید! کیف معمولی این روزها با قیمتی حدود 50 هزار تومان کیفیت بسیار زیاد بهتر قابل تهیه و تولید است. اگر استفاده خاصی ندارید یا لوازم خاصی را مجبور نیستید در کنار لپ تاپ داشته باشید، خرید کیفهای مارکدار با قیمت بسیار زیاد بالا کار عاقلانه ای محسوب نمی شود.
پاک کردن :

به اضافه اینکه لپ تاپ را بایستی در جایی نگاه دارید که هوا جریان دارد و دمای مناسبی هم دارد، بایستی در جایی دور از گرد و غبار آن را نگه دارید. گرد و غبار سریع می تواند جلوی تهویه مناسب را بگیرد و صدماتی جدی به دستگاه وارد نماید .
در ثانی جهت پاک کردن همیشه به دنبال راه های مناسب باشید. بعضی وقتها بد نیست چند هزار تومان هزینه بکنید و دستمال برای لپ تاپ خودتان را تولید و ساخت بکنید . پاک کردن با هر چی که به دست شما رسید خودش علت ی است که می تواند خط روی سری های براق لپ تاپ شما بیاندازد.
به ویژه در موقع پاک کردن صفحه نمایش دقت بکنید . اکثرا می گویند در صورت نبودن پارچه اسپری ویژه از پارچه نخی نم دار نرم مصرف بکنید . در هر حال از هر نوع فشار به شدت خودداری بکنید چون سطح مانیتور در لپ تاپ ها به شدت ظریف است و شاید باعث آسیب بشود کلی خرج روی دست شما بگذارد!
و نکته بعدی …
من نکته دیگری به ذهنم نمی رسد. مسلما تجربیات شما به شدت می تواند به ما یاری کند. شما تجربیات را با ما در بین بگذارید

  • ۹۵/۰۴/۲۰
  • فرشید گده

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی